witam na moim blogu

czesc wam pozdrawiam na moim blogu znajdziecie wiele o simsach i omnie oraz pare gier

środa, 25 lutego 2009

Etapy życia i rozwoju sima


Etapy życia i rozwoju Sima
ciąża - Simowie mogą mieć swoich potomków, dziedziczących po rodzicach różne cechy wyglądu fizycznego lub osobowości. W ciążę zazwyczaj zachodzi kobieta, jednak ciekawostką jest fakt, że mężczyzna też może! Kiedy Sim ma wybraną drogę chęci zdobywania wiedzy w pragnieniach często pojawia się opcja "chcę zobaczyć UFO" i jeżeli ją spełnimy, to czasami może zdarzyć się tak, że nasz Sim wróci do domu będąc w ciąży z kosmitami. Gdy już nadejdzie moment narodzin takiego "UFO niemowlaka" okaże się, iż on wcale nie jest podobny do tatusia, ponieważ jest zielony i posiada nieproporcjonalne rysy twarzy. W okresie trwania ciąży u Simów występują przeróżne jej objawy zgodne z tymi pojawiającymi się w realnym życiu, czyli np.: biegunki, wymioty, uczucie ciągłego zmęczenia lub niekontrolowanego pochłaniania pokarmów.
niemowlę - Simowi rodzice muszą przede wszystkim je karmić butelką i przewijać pieluszki, jeżeli zaniedbają te podstawowe obowiązki dziecko może im zostać odebrane przez opiekę społeczną, a jego odzyskanie jest już niemożliwe. Poza tym można też okazywać im miłość poprzez przytulanie, lub kłaść spać do kojca. EA Games zadbało też o Simów pracoholików, gdyż w grze istnieje opcja zatrudnienia opiekunki do dziecka (przez telefon, internet).
małe dziecko - należy je karmić, przewijać, zmieniać ubranka na stole do przewijania, kłaść spać, kąpać w wannie, pozwolić się bawić i rozwijać już swoje umiejętności (kreatywność, logika, charyzma) za pomocą przeznaczonych do tego zabawek.Małe dzieci posiadają też swoje własne aspiracje, decydujące o dalszym rozwoju dziecka, które powinien zaspokajać wzorowy rodzic, a są to: nauka chodzenia, nauka samodzielnego załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, nauka mówienia.
dziecko w wieku szkolnym - od tej pory "Sim junior" będzie co ranek, przed godziną 8:00 (z wykluczeniem sobót i niedziel) udawać się do szkoły specjalnym żółtym autobusem, a gdy już tam dotrze warto poobserwować jego paski potrzeb, ponieważ i wtedy się zmieniają. Znaczy to, że mały Sim je i załatwia się w szkole podobnie jak w domu, lecz poza naszą kontrolą. Dzieci teraz zaczynają też nawiązywać swoje kontakty towarzyskie z rówieśnikami (w tym dziećmi w ich wieku zamieszkujących to samo miasteczko), więc od czasu do czasu i niezależnie od nas, przyprowadzają do domu kolegę/koleżankę z klasy. Jeśli pragniemy, aby "Sim junior" osiągał dobre wyniki w nauce (co owocuje rozmaitymi nagrodami pieniężnymi od rodziny, lub wyróżnieniami w szkole), musimy dopilnować żeby codziennie odrabiał zadania domowe, a rodzic, starsze rodzeństwo lub dziadkowie mogą czasem mu w tym pomóc.
nastolatek - nadal nakłada na młode Simy obowiązek chodzenia do szkoły i odrabiania lekcji, ale też pozwala już na wykonywanie wszystkich domowych obowiązków, samodzielne wyjazdy na parcele publiczne, posiadanie sympatii (partnerów), czy też znalezienie tymczasowej pracy. Z uwagi na realizm zawarty w grze nastolatek przechodząc okres buntów może wraz ze swoim lubym urządzać nocne eskapady po okolicy. Troskliwi rodzice mają prawo starać się o to, aby ich dziecko mogło uczęszczać do szkoły prywatnej, w tymże celu należy skorzystać z telefonu i wybrać opcję "zaproś dyrektora na obiad". Dyrektor pojawi się wówczas nazajutrz, tuż przed godziną 17:00, korzystne jest wcześniej wysprzątać cały dom i zadbać o jego wystrój, ponieważ ma to znaczący wpływ podczas oprowadzania go po pokojach.
młody dorosły (od The Sims 2: Na studiach) - zanim nastolatek stanie się dorosły czekają go studia. Młodzi dorośli opuszczają rodzinny dom i wyjeżdżają na studia do miasteczka studenckiego gdzie mogą mieszkać w akademiku bądź w osobnym domu gdy mają na to pieniądze. Oczywiście studia nie przeszkadzają młodym simom w sprawach miłosnych. Studia to okres nie tylko nauki i egzaminów lecz i szaleństwa, studenci lubią się wyszaleć gdyż to ostatnie chwile ich beztroskiej młodości. Oczywiście jeżeli nie chcemy iść na studia- to nie idziemy a wtedy nastolatek pomija okres młodego dorosłego i od razu staje się dorosły.
dorosły - na tym etapie życia przed Simem otwiera się furtka do wolności, niezależności od rodziców, rozwinięcia kariery zawodowej. Nasz wirtualny człowiek może teraz wyprowadzić się z domu (sam, z całą rodziną lub zabierając ze sobą tylko tych wybranych jej członków), poszukać stałej i bardziej dochodowej pracy z możliwościami awansów, zaręczyć się, a następnie zawrzeć związek małżeński. Dorosły Sim ma prawo starać się o dziecko z innym Simem lub za pomocą biura adopcyjnego (należy skorzystać z telefonu, bądź komputera). W tym drugim przypadku musimy pamiętać o tym, że w domu powinny znajdować się już sprzęty pozwalające na opiekę nad małym dzieckiem i pewne środki finansowe na koncie Sima.
emeryt - wiek ten pozwala na zrezygnowanie z pracy i przejście na emeryture ale i kontynuację kariery. Po pewnym czasie życia starszego już Sima przychodzi po niego śmierć, która zabiera go do świata umarłych, a najbliższa rodzina zmarłego otrzymuje spadek (im wyższy poziom aspiracji ma starzec w chwili śmierci i im lepsze kontakty z członkami rodziny, tym spadek jest większy). Przeciętny Sim dożywa około 70 dni (wg. czasu gry), ale gdy wychowuje się go od noworodka i każdy kolejny etap życia przechodzi z wysokim poziomem wskaźnika aspiracji, żyje dłużej, nawet o 20 dni.
zgon - większość ich rodzajów zaczerpnięto z The Sims np.: śmierć z głodu, niewyspania, starości, utopienie się lub zginięcie w pożarze, jeśli zaś w pokoju składuje się za dużo brudnych naczyń, przyciągają one żarłoczny rój much, który pożera jednego z członków rodziny. Zmarły Sim może zostać zombie (jeśli użyje się w niewłaściwy sposób wskrzeszeniomatu) lub duchem (jeśli postawi się urnę w domu lub nagrobek w ogrodzie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz